מערכת כיבוי בגז

פתרונות אש קיצוניים מבטיחים שהמתקנים שלך יעמדו בכל קוד הבנייה ותקנות האש.

כל הצוות שלנו היה מאומן מאוד ומנוסה באופן מלא וכל מערכות הכיבוי שלנו מתוכננות לספק הגנה מלאה מפני אש למגוון רחב של יישומים מסחריים ותעשייתיים. מערכות כיבוי שלנו מתוכננות במיוחד עבור המצב המסוכן, ומבטיחות זיהוי מיידי וכיבוי מהיר.

יעילותה של מערכת הכיבוי בגז היא כיבוי בחללים אטומים מאחר וריכוז כמות הגז לכבוי מותאמת לנפח החלל המוגן

(בחללים שאינם אטומים הכיבוי המתאים ביותר הוא כיבוי באמצעות מערכות מתזים).

סוגי גז לכיבוי:
⦁ NOVEC
⦁ HFC (FM-200)
⦁ CO2

לחברת NSN פתרונות תקשורת מתקדמות ידע וניסיון נרחב בביצוע פרויקטים של מערכות כיבוי בגז העומדים בדרישות התקן

שירות ומילוי גז fm 200 .

כיבוי שריפות בגז 

אנו מציעים מגוון מערכות כיבוי אש בגז כימי, גז אינרטי וקצף גז, המתאימות לשימוש בכל סביבה עם אפשרויות מאושרות. אתה יכול להיות סמוך ובטוח שיש לנו בדיוק את מוצר כיבוי האש שיענה על הצרכים שלך, כיבוי אש ללא נזק או קורוזיה לציוד רגיש ומשאיר את האווירה בטוחה לכל החיים.

כיבוי אש כימי בגז

מערכות כיבוי שריפות , כגון NOVEC 1230 ו-FM200 הן ידידותיות לסביבה, חסרות ריח, חסרות צבע, לא מוליכות ובטוחות לחיים בתוך חללים תפוסים.

מערכות גז סינטטי מכבות אש בעיקר באמצעים פיזיים, היחלשות וכיבוי באמצעות קליטת חום. גז FM200 היא מערכת ההגנה מפני אש המהירה ביותר שיש, מגיעה לרמות כיבוי תוך 10 שניות או פחות, ומונעת שריפות דליקות, חשמליות ודליקות רגילות של נוזלים לפני שהן מסוגלות לגרום לנזק משמעותי.

היתרון העיקרי של כיבוי שריפה בגז הוא הכמות הקטנה של חומר הנדרש לדיכוי שריפה. נדרשים פחות צילינדרים וכתוצאה מכך אחת מטביעות הרגל הקטנות ביותר בהשוואה לרוב מדכאי האש האחרים.

לא נוצרות שאריות, נמנעת ניקוי יקר. פוטנציאל דלדול אפס של האוזון פירושו שגזים אלו אינם מדלדלים את האוזון הסטרטוספרי, משפיעים מינימלית על הסביבה וגם בעלי פוטנציאל התחממות כדור הארץ נמוך במיוחד.

כיבוי אש בגז אינרטי

מערכות כיבוי אש בגז, כגון IG55 או IG541, הן תערובות חסרות צבע, חסרות ריח, לא קורוזיביות ולא מוליכות חשמלית עם צפיפות זהה לזו של האוויר.

הן מערכות כיבוי אש יעילות ביותר ללא סיכון לציוד אלקטרוני, לרכוש או לחיים. מערכות גז אינרטי מכבות אש בעיקר באמצעות הפחתת ריכוזי החמצן בתוך סכנת השריפה עד לנקודה שבה בעירה בלתי אפשרית, אולם רמות החמצן נשארות מספיקות כדי לקיים חיי אדם.

ראות מצוינת נשמרת במהלך הפריקה, המאפשרת פינוי יעיל של הסיכון. המורכב מגזים טבעיים, לגזים אינרטיים אלה אין השפעות שליליות על שכבת האוזון או על ההתחממות הגלובלית.

אידיאלי להגנה על מרכזי נתונים, ארכיונים, מוזיאונים, מעבדות וכל מפגע אחר כולל רכוש יקר ערך או ייחודי וכל התקנה חשמלית אחרת העלולה להוות סכנת שריפה.

מערכת כיבוי בגז
התקנה מערכת כיבוי

כיבוי שריפות גז CO2

חומר כיבוי אש בגז פחמן דו חמצני (CO2) הוא אחד הפתרונות הוותיקים והיעילים ביותר לכיבוי אש. זהו גז חסר צבע, חסר ריח ולא מוליך המסוגל לחדור במהירות וביעילות לאזור הסיכון. מערכת CO2 מדכאת אש על ידי מתן שמיכה של גז כבד שסופגת חום מהאש ומפחיתה את תכולת החמצן באטמוספרה עד לנקודה שבה הבעירה הופכת לבלתי אפשרית. חומר זה מתאים גם ליישומים מקומיים וגם ליישומי הצפה מוחלטת וצפיפותו גדולה בכ-50% מצפיפות האוויר.

CO2 מתרחש באופן טבעי באטמוספרה ומתפזר לאוויר, ומאפשר חזרה כמעט מיידית ל"עסקים כרגיל" ללא הפרעה של ניקוי יקר והוצאות נזק לנכסים משאריות מדכאות. זה מביא לפחות עלויות תיקון ולהפחתת זמן השבתה. CO2 נמצא בשימוש יעיל במשך שנים רבות, לא רק בהגנה מפני אש, אלא גם ביישומים מסחריים אחרים. הסוכן הופך לבן במגע ראשוני עם הסביבה ומתנקה עם הזמן, והופך לבלתי נראה.

כיבוי אש בערפל מים

מערכות ערפל המים מייעלות את כמות המים בשימוש באמצעות הפצה של טיפות קטנות מאוד, ומשיגות אפקט קירור מקסימלי. ראשי ריסוס פולטים ערפל מים בלחץ גבוה. הטיפות הזעירות יוצרות שטח קירור יעיל גדול ומהירותן הגבוהה של הטיפות מאפשרת לערפל לחדור לאדים החמים ולהגיע לאזור הבעירה.

לאחר מגע עם גופים וגזים חמים, הטיפות הופכות לאדים, סופגות את החום ויוצרות אפקט מחניק המגן על כל סיכונים סמוכים. אם גם אדי המים שנוצרים וגם הטמפרטורה במפגע גבוהים מספיק, רמות החמצן עלולות לרדת בצורה דרסטית.

אירוסול מעובה

מערכות כיבוי אש בתרסיס מעובה מכילות את הדור האחרון של תרכובות כיבוי, המורכבות בעיקר ממלחי אשלגן עם חומרים לא פירוטכניים. עם ההפעלה, ה-FPC הופך לתרסיס מעובה מתרחב במהירות, יעיל ואפקטיבי לכיבוי אש.

בניגוד לשיטות הכיבוי המסורתיות, האש נכבית בעיקר על ידי הפסקת תגובות השרשרת הכימיות בלהבה, ללא דלדול חמצן. תואם למערכות גילוי אש קונבנציונליות וניתנות להתייחסות.

היי, בוא נדבר!

עוד פתרונות

גלאי עשן לבית

גלאי עשן ביתי מומלץ לכל בית הגנת ילדים ושמירה על בטיחות הבית...

גלאי להבה

גלאי להבה הגנה על נכסים חיוניים באמצעות זיהוי מהיר, אמין...

בדיקת ריכוז גז CO2 – בדיקת אטימות מקצועית

בדיקת ריכוז CO2 בדיקת אטימות לפי תקן 12- NFPA בדיקת תקינות...

בדיקות מערכות גילוי עשן

בדיקות תקופתית ושנתית עבור מגוון מערכות:

דילוג לתוכן