אינטגרציה למערכות גילוי עשן

מבנים שונים במדינת ישראל לרבות: בתי מלון, בתי חולים, מוסדות לימוד ועוד מבנים שונים, הם מבנים אותם יש להעביר בדיקת אינטגרציה על פי החוק במדינת ישראל. הרשות האחראית לנושא זה הינה רשות הכבאות וההצלה אשר דורשת לבצע בדיקות אינטגרציה על ידי מעבדות מאושרות אשר עומדות בתנאים אותם קבע החוק.

בדיקות אינטגרציה הן בדיקות חשובות במיוחד שנועדו לוודא כי הסנכרון בין החלקים השונים במערכת כיבוי אש אכן פועל כראוי, כך ניתן למנוע בעיות וכשלים עתידיים במערכות. אנשי המקצוע של NSN פתרונות תקשורת מתקדמים ריכזו עבורכם מידע בנוגע לשלבים השונים של בדיקת אינטגרציה, מה כוללת בתוכה הבדיקה ותשובות לשאלות נפוצות בנושא.

בדיקת אינטגרציה – על מה אנחנו מדברים?

כאשר אנו מדברים על בדיקת אינטגרציה אנחנו למעשה מדברים על בדיקה פרטנית של כלל החלקים השונים הקיימים במערכת כיבוי אש, מטרת הבדיקה היא לבדוק האם כלל החלקים במערכת פועלים ועובדים יחד בסנכרון מלא. בדיקת אינטגרציה הינה בדיקה חשובה במיוחד, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במערכת כיבוי אש בה סדר הפעולות משפיע מאוד וקריטי במצבי חירום.

בדיקת אינטגרציה נועדה ליצירת סנכרון בין חלקי המערכת השונים ביניהם: מערכת גילוי עשן ואש, מערכת אוטומטית כדוגמת ספרינקלרים, לוחות חשמליים, חלונות המיועדים לשחרור עשן, דלתות אש, מערכת מיזוג אוויר, גלאי עשן וגם על מנת למנוע בעיות וכשלים במערכת.

בחלק גדול מן המקרים התקנה של מערכת כיבוי אש מבוצעת על ידי כמה גורמים שונים ובאמצעות בדיקת אינטגרציה מקצועית אפשר להבין האם תכנון המערכת והתקנת המערכת בוצעו בצורה נכונה, והאם המערכת תעבוד כמו שצריך במהלך שריפה.

לצורך הדוגמא, בקניון – חברה העוסקת בתכנון והקמה של מערכות כיבוי אש תתקין את המטפים, מתזים, גלאי העשן ומערכות אוטומטיות בהן יש צורך.

את ההתקנה של דלתות האש והחלונות המיועדים לשחרור של עשן יבצע קבלן אחר. במקרה כזה בדיקת אינטגרציה תוודא האם חלקי המערכת השונים אשר אותם התקינו מספר גורמים שונים יעבדו כראוי בזמן אמת

זה הזמן שלכם לבחור נכון זה הזמן לבחור

NSN פתרונות תקשורת מתקדמים.

מה כלול במסגרת בדיקת אינטגרציה?

בעת בה יש דרישה לביצוע בדיקת אינטגרציה למערכת כיבוי אש הקיימת במבנה, הנציגים של המעבדות המאושרות יבצעו את הבדיקה ללא הכנה מוקדמת או בדיקה מוקדמת של משטר ההפעלות. בדיקות אינטגרציה כוללות את הדברים הבאים:

  • ביצוע סקירה למערכות הקיימות במבנה, את הבדיקה מבצע יועץ בטיחות מוסמך.
  • הכנת מתווה של משטר הפעלות בנוגע למערכות חירום על פי התקנים, התקנות והשיקול ההנדסי בהתאם לאופי האתר.
  • ביצוע בדיקת אינטגרציה למערכות השונות אשר פועלות במבנה, הבדיקה מתבצעת בהתאם למשטר הפעלות המוגדר על פי הוראותיו של נציב הכבאות.
  • עריכה של דו"ח סיכום בסיום הבדיקה, אם משטר ההפעלות נמצא תקין תתבצע הנפקה של אישור לביצוע הבדיקה.

 

כיצד מתבצעת בדיקת אינטגרציה?

בדרך כלל בדיקות אינטגרציה מתחלקות לשלושה שלבים עיקריים:

  • הגעה ראשונה – בשלב הראשון יועץ בטיחות מסמך מבצע סקירה למערכות השונות אשר קיימות במפעל ומכין מתווה למשטר הפעלות למערכות החירום הקיימות במבנה תוך כדי התייחסות לתקנים, לתקנות ולשיקול ההנדסי בהתאם לאופי האתר.
  • הגעה שנייה – בשלב השני בודקים הלכה למעשה את האינטגרציה בין מערכות החירום השונות תוך כדי ליווי של נציגי המערכות, הבדיקה מתבצעת על פי משטר הפעלות לקבוצת שימוש המבנה אשר מוגדרות בהתאם להוראותיו של נציב הכבאות. כאשר הבדיקה מסתיימת מתקבל דו"ח בדיקה ומונפק אישור מטעם מהנדס הבטיחות במקרים בהם הבדיקה מסתיימת ללא תקלות.
  • אישור מטעם מעבדה מוסמכת – בלא מעט מקרים רשות הכבאות וההצלה דורשת לקבל אישור על בדיקת אינטגרציה מטעם מעבודה מוסמכת. במקרים מסוג זה ליווי והכנה לביקורת יבוצעו על ידי החברה הנבחרת, אולם את האישור תנפיק המעבדה המוסמכת אשר עורכת את הבדיקה, זאת במידה והבדיקה עוברת ללא בעיות ו/או תקלות.

 

אילו בעלי מקצוע מוסמכים לבצע בדיקת אינטגרציה?

בדיקות אינטגרציה יכולות להתבצע אך ורק על ידי מהנדסי חשמל המחזיקים בניסיון והסמכה לביצוע בדיקת משטר הפעלות ובליווי של יועץ בטיחות מוסמך ושל הטכנאים האחראיים על המערכות השונות בבניין. חברת NSN פתרונות תקשורת מתקדמים מעסיקה את כל בעלי המקצוע הרלוונטיים ומספקת את כלל השירותים הנדרשים תחת קורת גג אחת.

מהי העלות של בדיקת אינטגרציה?

לא ניתן לקבל תשובה חד משמעית על השאלה מהי העלות של בדיקת אינטגרציה מאחר ועלות הבדיקה תלויה במספר פרמטרים משתנים ביניהם: גודלו של המבנה, ייעוד המבנה, מיקומו של המבנה וכן הלאה. בדרך כלל העלויות של בדיקות אינטגרציה נעות סביב כמה אלפים בודדים.

יש לציין כי בדיקות אינטגרציה הנערכות לבנייני מגורים רבי קומות יהיו שונות ויתמקדו בנושאים שונים לעומת בדיקות אינטגרציה הנערכות לבתי אבות או מוסדות לימודיים. לא בכל המקרים עלות הבדיקה מעידה על רמת האיכות שלה.

אנחנו ב- NSN פתרונות תקשורת מתקדמים נשמח לתת לכם הצעת מחיר משתלמת בהתאם לפרמטרים הספציפיים של המבנה שלכם.

אילו מבנים צריכים לעבור בדיקות אינטגרציה?

כלל המבנים השונים אותם יש להעביר בדיקות אינטגרציה שנתיות מופיעים בהוראות מכ"ר 536. חלק מן המבנים אותם יש להעביר בדיקות אינטגרציה הם: מלונות, בתי אבות, בתי חולים, מוסדות לימודיים, בניינים מגורים רבי קומות ועוד.

יתר על כן יש לבצע בדיקות אינטגרציה גם למחסנים ומבנים תעשייתיים ומקומות שונים בהם מתקיימת התקהלות על בסיס קבוע.

אילו דברים חשוב לבדוק במהלך בדיקת אינטגרציה?

במהלך בדיקת אינטגרציה נרצה לבדוק מספר דברים חשובים. בראש ובראשונה אנו נרצה לבדוק כי קיימת דרישה לביצוע בדיקת אינטגרציה שנתית במבנה שלנו. דרישה לביצוע בדיקה מתקבלת מרשות הכבאות וההצלה, במידה ואתם לא בטוחים כי עליכם לבצע בדיקת אינטגרציה למבנה שלכם אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם רשות הכבאות וההצלה ולבדוק את הנושא.

בנוסף על כך נרצה לבדוק כי כל המערכות השונות במבנה שלנו עומדות בתקנים הקבועים וכי התקנתם בוצעה על ידי גורם המוסמך לעשות זאת וכי אותו גורם צירף אישור בכתב.

כמו כן חשוב מאוד לבדוק כי הבודק בו אתם מעוניינים לבחור אכן מוסמך לבצע בדיקות מסוג זה וכי הוא בעל ניסיון בתחום.

יתר על כן עליכם לוודא כי בזמן בו מגיע הבודק למבנה ומבצע את משטר ההפעלות נמצאים במבנה כל האנשים החיוניים לתכנון ותפעול של מערכת כיבוי האש כדי שיוכלו לספק לבודק את המידע לו הוא זקוק.

עליכם לבדוק כי אם הבודק ימצא ליקויים במהלך משטר ההפעלות אותו הוא מבצע הם יתוקנו ולאחר מכן תתבצע בדיקה נוספת של משטר ההפעלות, במידה ולא תעשו זאת אתם לא תקבלו אישור מרשות הכבאות וההצלה ובעקבות כך הטפסים והאישורים הרלוונטיים אותם אתם צריכים לקבל יתעכבו.

במהלך העבודה חברת NSN פתרונות תקשורת מתקדמים עושה אינטגרציה מלאה יחד עם ליווי מלא, התקנה, סיוע, אינטגרציה משותפת עם מכון התקנים הישראלי ועמידה בתווי התקן המחמירים ביותר.

 

אינטגרציה למערכות גילוי עשן זה NSN פתרונות תקשורת מתקדמים

אם חיפשתם אחר חברה המתמחה באינטגרציה למערכות גילוי עשן הרי לכם שהגעתם למקום הנכון. חברת NSN פתרונות תקשורת מתקדמים הינה אחת החברות המובילות בישראל ונחשבת לחלוצה בתחומי האינטגרציה למערכות גילוי עשן. NSN פתרונות תקשורת מתקדמים מעניקה לקהל לקוחותיה ליווי לצד מעטפת מלאה בעולמות האינטגרציה, לרבות: התקנות, שדרוג, פיקוח, סיוע וחיבור בין בעלי מקצוע בעולמות האינטגרציה.

אנו מזמינים אתכם להצטרף אל קהל לקוחותינו המונה אלפי לקוחות פזורים בכל רחבי הארץ.

היי, בוא נדבר!

עוד פתרונות

גלאי עשן לבית

גלאי עשן ביתי מומלץ לכל בית הגנת ילדים ושמירה על בטיחות הבית ...

גלאי להבה

גלאי להבה הגנה על נכסים חיוניים באמצעות זיהוי מהיר, אמין ...

בדיקת ריכוז גז CO2 – בדיקת אטימות מקצועית

בדיקת ריכוז CO2 בדיקת אטימות לפי תקן 12- NFPA בדיקת תקינות ...
small_c_popup.png

בדיקות מערכות גילוי עשן

בדיקות תקופתית ושנתית עבור מגוון מערכות:

דילוג לתוכן