גלאי עשן לבית

גלאי עשן ביתי מומלץ לכל בית

הגנת ילדים ושמירה על בטיחות הבית היא אחריות גדולה וההורים צריכים להיות מודעים היטב לממדים ולפתרונות השונים שלה.

טכנולוגיית "גילוי עשן חכמה" תשפר את הביצועים של אזעקות עשן ביתיות מבלי להעלות משמעותית את העלות לצרכנים. גלאי עשן הם גלאי עצמאי שנדרש היום בכל בית בישראל גלאי מומלץ גם בבית מגורים מאוכלס .

נותן פתרון איכותי לבטחון עבור ילדים, מבוגרים, ועוד. יש את המשמעות רבה עבור התקנה גלאי עשן וניתן לרכוש גם סוגים שונים של התראה אש {אזעקה} בבית מגורים הסוגים הם גלאי עשן גלאי חום היום בכל בנייה של בית מגורים יש את אנדריכל אשר מבצע שילוב של גלאי עשן בבית ומעדכן את החשמלאי בנקודת תשתית חשמל עבור גלאי אש ועשן הגלאי מגיע אם סוללה גיבוי אשר ניתן להחליף כל חצי שנה או לפי הוראות היצרן גלאי עשן מצפצף .

גלאי עשן עצמאי עם מנורת סימון

התקנה גלאי עצמאי מומלץ

בזמן התקנה של הגלאי בשטח שהגדרת בבית יש לוודות שיש נקודת חשמל ואת הגלאי רשאי לחבר חשמלאי מוסמך יש מקרים שלא ניתן לחבר בנקודה שהגדרת תן למומחים לתת לך פתרון עבור הגלאי עשן עצמאי צפצוף.

יש לחבר את הגלאי ולוודא את תקינותו יחד עם סוללת גיבוי ולעשות בדיקה עצמאית אם תכשירים המיועדים, יש לדאוג בבדיקה לא לחנוק את הגלאי בהמצאות ספרי אשר לא יגרום לצפצוף רציף וללא הפסקה. ולאחר התקנה ובדיקה הגלאי תקין לעד התאריך הבא

התקנה בבית הלקוח

גלאי עשן עצמאי עם סוללה בלבד

במקרים של גלאי עצמאי ללא מתח חשמל קווי יש לדעת שאין גיבוי לאחר זמן של הסוללה ואין שום התראה לכך לעומת גלאים עצמאים אחרים שהם גם וגם

התקנה שלהם לא מסובכת וללא ידע מקדים

גלאי עצמאי עבור בית
גלאי עצמאי בחדר

הספקה ושירות עבור גלאי עשן עצמאי

את השירות ניתן לקבל עבור בניין מגורים ויזם בנייה בכמות מסחרית ואת השירות והתקנה ובצעת חברתנו nsn פתרונות תקשורת

במקרים של בניין משותף יש לצור קשר בכל שאלה אחנו עומדים לשירותכם

אנו מספקים מוצרים איכותיים ועוברו בדיקה מכון התקנים

מספקים את הגלאי איכותי ובעל יכולת גבוהה ושינוי קול הגלאי במארז אם סוללת גיבוי המתאימה לתקן

את הגלאי עשן עצמאי בעל תקן ישראלי ותקן 1220 -5 ומערך הכבאות

אחריות לפי היצרן בלבד .

התקנה ותחזוקה של גלאי עשן

אזעקות עשן יכולות להציל חיים, אך יש להתקין אותן ולתחזק אותן כראוי . אל תסכן את בטיחות המשפחה שלך – השתמש בעצות אלה כדי לשמור על אזעקת גלאי העשן שלך במצב מעולה.

בדוק סוללות:

על פי דו"ח משנת 2021, סוללות מתות הן גורם מרכזי בתקלות באזעקות עשן. למעשה, שיעור התמותה משריפה בבית נמוך ב-55% בבתים עם אזעקת עשן פועלת. 2

גלאי עשן לא יעשה לך טוב אם הוא לא עובד, אז הקפד לבדוק את הסוללות שלך מדי חודש ולהשתמש בלחצן "בדיקה" לסירוגין כדי להבטיח תפקוד תקין.

זרוע בכל רמה:

האגודה הלאומית להגנה מפני אש (NFPA) ממליצה לשים גלאי עשן בכל רמה בבית שלך: בכל חדר שינה, מחוץ לכל אזור שינה ובמרתף שלך. בקומות ללא חדרי שינה, התקינו אזעקות באזור המגורים או ליד מדרגות.

אם יש לך בית גדול, שקול להוסיף עוד יותר כדי לכסות את כל טביעת הרגל.

הר גבוה:

עשן עולה. חשוב לשים את גלאי העשן שלך במרחק של מטר מהתקרות שלך ובמרחק של 10 רגל מאזורי הבישול.

עבור תקרות מקומרות, הימנע מהצבת גלאי עשן ב"פסולת" של קו הגג. במקום זאת, התקן אזעקות אש 3 רגל מתחת לתקרה כדי שיוכלו לקרוא במדויק עשן.

לעולם אל תיגמרו הסוללות: הגדר משלוח חוזר לסוללות

גילוי עשן באמזון. כך, תמיד תהיו מוכנים להחליף סוללה מתה בגילוי העשן שלכם. תזמן את לוח הזמנים של המשלוח כך שיתאים לתחזוקה רגילה של גילוי עשן, כך שלעולם לא תתעלם מהחלפת סוללות ישנות.

שמור על ניקיון:

לכלוך ופסולת מפריעים לחיישנים של אזעקת העשן שלך. הצטברות אבק עלולה להוביל לאזעקות שווא או לעיכוב בזיהוי בזמן חירום. בין אם יש לך אזעקה פוטואלקטרית או גלאי יינון, ניקוי קבוע ישמור על שעון העשן שלך במצב תקין.

התחמקות:

הרחק אזעקות עשן מחלונות, דלתות ותעלות אוויר. טיוטות עלולות לשבש את פעולתם של גלאי עשן ולהגביר את התרחשותן של אזעקות מטרד.

התחברו:

אזעקות עשן מחוברות קוויות ואלחוטיות עוזרות להבטיח שכולם בבית שלכם ידעו על מצב החירום. אתה יכול להתקין את החיבור בקלות והוא ישמיע את הצפירה בכל הבית באמצעות כל אחת מהאזעקות האש שלך. נדרשים כמה שלבים נוספים כדי להגדיר ולבדוק, אבל זה אומר שבני המשפחה בכל חדר יקבלו את האזהרה.

1. בדוק את גלאי העשן שלך

גלאי אש ועשן הם קו ההגנה הראשון שלך מפני סכנה. כאשר עשן וחום נכנסים למכשיר הקטן הזה על הקיר שלך, החיישנים בפנים משמיעים אזעקה. זה אומר שאתה יכול לתפוס את הבעיה לפני שהיא הופכת למצב חירום. אז הקפידו לשמור על הגלאי עשן והאש שלכם במצב תקין.

מבחן כל חודש

הרגל לבחון את גלאי העשן והאש שלך פעם בחודש. זה לוקח רק כמה דקות כדי לבדוק אותם, וזה יכול להציל את הבית שלך במקרה חירום.

הבדיקה עשויה להשתנות מדגם לדגם, אך לרוב הגלאים הסטנדרטיים יש כפתור על הפנים. לחץ על הכפתור הזה והמתן לאזעקה.

בקשו מבן/בת זוג (ילדים, בן/בת זוג או שותפכם) להאזין לאזעקה בחדר מרוחק. יכול להיות שגלאי העשן פועל, אבל זה לא מועיל אם כל הבית לא שומע אותו. עשה זאת עבור כל גלאי עשן בבית שלך פעם בחודש כדי לשמור עליהם במצב טוב.

החלף את הסוללות לפי הצורך

כאשר הסוללות במעוררי עשן חלשות, תדע. הציוצים המעצבנים האלה כל כמה דקות הם לא רק בשביל הכיף. הן התראות על סוללה חלשה ואין להתעלם מהן. אם תפרוץ שריפה בביתך והסוללות של גלאי העשן מתרוקנות, האזעקה לא תישמע, מה שמעמיד את ביתך בסיכון גבוה יותר.

2. שימו לב למכשירי החשמל שלכם

מכשירי חשמל כמו תנורים ומכונות כביסה הופכים את חיי היומיום להרבה יותר קלים, אך הם יכולים גם להוות סכנת שריפה. על פי הסוכנות הלאומית להגנה מפני אש (NFPA) , כמעט מחצית מהשריפות בבתים מתחילות במטבח. למרבה המזל, יש כמה דרכים להפוך כל חדר בבית שלך לקצת יותר בטוח.

במטבח

מארוחות משפחתיות ועד חטיפי חצות, המטבח עשוי להיות החדר הטוב ביותר בבית. אבל עם כל כך הרבה מכשירים במקום אחד, זה ראוי למעט תשומת לב נוספת.

כשמגיע הזמן לבשל, ​​ודא שהתנור, הכיריים וכל הכיריים שלך נמצאים רחוק מפריטים דליקים כמו וילונות, סמרטוטים או כימיקלים. אל תעזוב את החדר ללא השגחה אם אתה יכול לעזור לו. ושמור מטף בהישג יד במטבח למקרה של שריפות שומנים או מקרי חירום אחרים.

אזורי שינה

התחל בהסתכלות על המזרן שלך כדי לוודא שהוא מכיל בתוכו כימיקלים מעכבי בעירה. להגנה נוספת, שקול כיסוי מזרן מעכב בעירה .

הרגלים טובים ונהלי בטיחות אש חכמים יכולים לסייע במניעת שריפות גם בחדר השינה. שמיכות חשמליות, עישון במיטה, תנורי חימום ושקעי קיר עמוסים מדי הם כל הסכנות בחדר השינה. אם אתה מעשן, קח אותו החוצה. השתמש רק בשמיכות חשמליות עם יכולות כיבוי אוטומטי. והימנע מעומס יתר של שקעי קיר ופסי חשמל עם יותר מדי תקעים.

הסלון

אם יש לך אח, הסלון או המאורה שלך עשויים להיות נקודה חמה לסכנות אש. שמור על התנור או האח נקיים ונקיים מפסולת או פריטים דליקים (גם כאשר אינם בשימוש). עץ חג המולד ליד המדורה נשמע נעים, אבל זה יכול להיות מסוכן מאוד ללא אמצעי זהירות מתאימים.

בעת שימוש באח, שמור את חלונות הזכוכית פתוחים ואת מסך המתכת סגור. זה מאפשר לאוויר להיכנס לאח אבל מונע מהגחלים לקפוץ על הרצפות שלך. השתמש בכלים חסיני אש כמו פוקר ברזל כדי לנוע סביב כל בולי עץ בפנים. לעולם אל תשתמש בידיים שלך .

הנה עוד כמה טיפים לבטיחות באח .

חדר הכביסה

חדר הכביסה נראה כמו מקום מוזר לסיכוני שריפה עד שאתה זוכר שמוך מייבש הוא דליק. כשזה מגיע למקומות נפוצים בבית שלך להתלקחות שריפות, חדר הכביסה רואה את חלקו ההוגן. מכשירי חשמל גבוהים אלה עלולים להתחמם יתר על המידה, במיוחד אם פתחי האוורור אינם מתפנים באופן קבוע.

מוסך ומחוץ

גריל, מדורות וזיקוקים הם אשמים ברורים לשריפות בחוץ ובחצר האחורית. אבל האם ידעת שגם אדמת עציצים מהווה סכנת שריפה? דשן וכמה מותגים של אדמת עציצים מכילים חומרים דליקים שיכולים להתלקח בחום או לאחר שמישהו מאפר סיגריה.

אחסן את ציוד הגינון שלך באזור קריר ויבש. ואם מישהו בבית שלך מעשן, הקפד לספק לו מקום בטוח לכבות את הסיגריות שלו.

בין אם זה הגריל או השמש בקיץ, הרחיקו מוצרים דליקים מחום. ייעד ארון קריר וכהה למוצרים דליקים וודא שכל בני המשפחה יודעים לאן הם הולכים.

שמור חומרים דליקים כמו צבע ובנזין במיכלים המקוריים שלהם. אחסן מכלי צבע סגורים היטב הפוכים כך שהצבע יוצר אטימה. יש לאחסן את הבנזין במיכלים המיועדים לבנזין. אם מיכל מפתח סדק או דליפה, העבירו את תכולתו למיכל חדש העשוי מאותו חומר כמו המקור.

3. תרגל הרגלים בטוחים

אמצעי זהירות פשוטים ומודעות לסביבתך מורידים את הסיכוי לשריפה בביתך. קל להסיח את דעתך במהלך היום שלך, אבל פעילויות כמו בישול עלולות להפוך למסוכנות במהירות ללא קצת תשומת לב. אז התחל ביצירת הרגלים בטיחותיים מפני אש כמו אלה.

זהירות עם נרות

אנו רואים נרות במהלך כל השנה בחגים, מדי פעם בערב ספא וארוחות ערב רומנטיות. אבל לא משנה ממה אתם חוגגים (או מתנתקים), חשוב לשחק בזה בטוח.

לעולם אל תשאיר נרות ללא השגחה ותמיד הרחק אותם מחפצים דליקים כמו שמיכות ווילונות. הנח נרות במחזיקים מאובטחים, חסיני קצה וכבה אותם לפני היציאה או השינה. אם אתה חושש שתשכח, הגדר טיימר על הכיריים או הטלפון שלך.

סגור את דלתות חדר השינה

שריפות בתים התפשטו במהירות כאשר אין מחסומים. משהו פשוט כמו סגירת דלתות חדרי שינה בלילה יכול ליצור מיגון אש פסיבי שקונה שניות יקרות כשזה נחשב.

אל תעשן בפנים

אנחנו לא ממליצים על עישון , אבל אם אתה עושה את זה, עשה זאת בבטחה. הישאר לפחות 25 רגל מהדלת הקרובה ושמור על מקום להיפטר מבדלי הסיגריות שלך כמו מאפרה או עמוד למעשנים. אם אתה מעשן ליד סככה או מוסך, ודא שהאזור נקי מנוזלים ואדים דליקים.

מכיר את התרגיל

הרגלים טובים יכולים למנוע שריפות, אבל עדיין כדאי שתהיה לך תוכנית למקרה חירום. שוחח עם המשפחה שלך מה לעשות אם מתחילה שריפה בזמן שאתה בבית.

  • קבע שני דרכי מילוט מכל חדר.

  • תרגל ותזמן את המשפחה שלך פעמיים בשנה כדי לוודא שהם יודעים את התוכנית. 

  • בחר שני מקומות מפגש רחוקים מהבית שלך במקרה של פרידה.

  • הראה לכל ביתך היכן למצוא את ניתוקי הגז והחשמל.

  • ודא שלילדים יש דרך ליצור איתך קשר ולדעת מידע כמו הכתובת ומספר הטלפון שלך.

  • למד ילדים לעצור, להפיל ולהתגלגל וכיצד להתקשר למוקד 911 במקרה חירום.

שמור ציוד כמו סולמות מילוט אש (בחדרי שינה בקומה העליונה) ומטפים מוכנים אם אתה בכלל צריך אותם. ערכות חירום בטוחות באש מועילות גם בתרחישים כמו זה.

 

כל קומה בבית שלך 

בכל רמה בבית שלך צריך להיות לפחות גלאי עשן אחד מוכן לשימוש. עליות גג ומרתפים צריכים להיות עם אזעקת עשן עם סוללות טריות גם כן.

עבור חדרי שינה בקומה העליונה, שמור על סולם מילוט אש בהישג יד כדי שכל מי שבקומה העליונה יוכל לצאת החוצה בבטחה במקרה של שריפה.

בכל חדר שינה 

אם מתחילה שריפה בחדר שינה בזמן שהמשפחה שלך ישנה, ​​תרצה שהאזעקה תעיר אותך. אנו ממליצים להתקין גלאי עשן בכל חדר שינה או מחוצה לו, כולל המסדרונות המחברים את החדרים שלכם.

על מדרגות

המדרגות שלך עשויות להיות הדרך המהירה ביותר לצאת מהבית שלך בזמן שריפה. הצבת אזעקת עשן על גרם המדרגות יכולה גם להתריע בפני בני משפחה אחרים בקומה העליונה או למטה אם סכנה מתקיימת. לכל גרם מדרגות, כולל אלו המובילים לעליית הגג או למרתף, צריך להיות גלאי עשן בקרבת מקום.

פינות מגורים וחדרים גדולים 

מהמטבח ועד לסלון (במיוחד אם יש לך אח), בכל מקום שבו המשפחה שלך מתאספת צריכה להיות רמה מסוימת של הגנה. בגלל שאריות שומן בישול, חום וחומרים דליקים כמו וילונות ומגבות, המטבח שלך הוא החדר הפגיע ביותר לשריפה .

למד  מה עליך לעשות אם מתחילה שריפה בביתך, ושב עם המשפחה שלך כדי ליצור תוכנית חירום לשריפה . הפוך אותו לבלתי נשכח עבור הקטנים שלך על ידי תרגול פיזי של תרגיל האש שלך.

אזעקות אש וגלאי עשן עושים דרך ארוכה במניעת שריפות צפויות. מה קורה כשאש אכן מתגנבת? הקפידו להחזיק בהישג יד ציוד בטיחות כמו מטפים  כדי למנוע את התפשטות האש בביתכם.

טיפים למיקום גלאי עשן

יחד עם חדרי שינה ומסדרונות, בחר נקודות לאורך הקירות שלך להגנה הטובה ביותר. עשן עולה, אז התקן גלאי עשן במרחק של מטר מהתקרה.

הרחק את גלאי העשן ממכשירי בישול, חלונות, דלתות, פתחי מיזוג אוויר ותעלות. טיוטות עלולות להפריע לפעולת האזעקה ולהשאיר אותך חשוף לסכנה.

סוגי אזעקות עשן, התקנה ותחזוקה

ישנם שני סוגים עיקריים של אזעקות עשן: יינון ופוטואלקטרי.

אזעקות יינון יכולות לזהות טוב יותר חלקיקים בלתי נראים משריפות בוערות. אזעקות פוטו -אלקטריות טובות יותר בזיהוי חלקיקי אש גדולים יותר, כגון אלו של שריפה איטית ומעשנה.

אנו ממליצים להוסיף לביתכם את שני סוגי אזעקות העשן לזיהוי מרבי. אזעקות עשן כפולות חיישנים משלבות חיישני יינון ופוטואלקטריים למכשיר אחד חזק.

ללא קשר לסוג או המותג של אזעקת עשן שתבחר, תרצה לחבר את כל האזעקות שלך כך שכאשר נשמעת אזעקת עשן אחת, האזעקות האחרות יישמעו גם הן. יצרנים רבים מציעים אזעקות עשן מחוברות אשר קלות להתקנה.

הקפידו לבדוק את כל גילויי העשן בביתכם פעם בחודש. כאשר הסוללה מתרוקנת, החלף אותה מיד. לגלאי העשן הטובים ביותר  יש תוחלת חיים של כעשר שנים, אז הקפידו להחליף את המכשיר בפועל אחת לעשור.

היי, בוא נדבר!

עוד פתרונות

גלאי עשן לבית

גלאי עשן ביתי מומלץ לכל בית הגנת ילדים ושמירה על בטיחות הבית...

גלאי להבה

גלאי להבה הגנה על נכסים חיוניים באמצעות זיהוי מהיר, אמין...

בדיקת ריכוז גז CO2 – בדיקת אטימות מקצועית

בדיקת ריכוז CO2 בדיקת אטימות לפי תקן 12- NFPA בדיקת תקינות...

בדיקות מערכות גילוי עשן

בדיקות תקופתית ושנתית עבור מגוון מערכות:

דילוג לתוכן